Blog içi arama

19 Ekim 2008 Pazar

Türk Müziği Multimedia Ansiklopedisi


Mus2okur Türk Müziği Multimedia Ansiklopedisi

Türk müziğiyle ilgili hemen tüm konu ve kavramları sesli, görüntülü ve hareketli olarak dinleyip görerek öğrenme olanağı sunan bilgisayar programı...

Mus2okur, Türk müziğini öğretmeyi hedefleyen bir bilgisayar programıdır. Türk müziğiyle yeni ilgilenmeye başlayanlara olduğu kadar, büyük zamanlı usulleri, az kullanılan makamları vb. öğrenmek isteyen deneyimli musikişinaslara da seslenir.
usul ekranı görüntüsü

Mus2okur, Windows 98/ME/2000/XP ve Vista işletim sistemleri üzerinde çalıştır.

Mus2okur´un veritabanında 25 bin kadar eserin kimlik bilgileri bulunmaktadır. Bunlardan 1000 dolayında eserin notaları mevcuttur. Bu notalı eserler MIDI ya da bazı Türk müziği çalgılarıyla istenen akortta ve tempoda seslendirilebilir. Bu esnada eserin güftesi ya da notası ‘karaoke’ görünümünde izlenebilir.

Mus2okur, Türk müziği ile ilgili makam, form, usul gibi konuları sesli - hareketli görüntülü ve açıklamalı olarak sergiler. Bilgilerine erişilebilen tüm bestecilerimizin, güfte yazarlarımızın, derlemecilerimizin ve kaynak kişilerin varsa fotoğrafları, kısa hayat hikâyeleri ve eserleri veritabanında toplanmıştır.

Mus2okur İnternetten sürekli güncellenmekte, veritabanı günden güne genişlemektedir.


Ekran Görüntülerinden...Mus2okur Demo (Ücretsiz) Türk Müziği Multimedia Ansiklopedisi

Mus2okur'un veritabanı sınırlı demosunu hemen indirin, kurun ve kullanın.

DEMOYU İNDİR...
DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN...

Hiç yorum yok:

" Bir şey yapmaya ve o konuda küçük bir adım atmaya karar veriyorsunuz. Aniden, o küçük adım bir rüzğara dönüşüyor, büyüyor,hızlanıyor ve sizi asla geriye dönüş imkanı olmayan yerlere götürüyor... Böylesine bir olasılığı her an düşleyebilir, hatta öngörebilirsiniz de, fakat yaratılan rüzğarın daha ne kadar büyüyebileceğini hiç kestiremezsiniz."